13 sie

Rodzinne Warsztaty Szkutnicze

Podczas epidemii, tak jak większość organizacji, instytucji i firm działających w obszarze edukacji, zawiesiliśmy naszą podstawową działalność. Jednak nadszedł czas na powrót. I na nowe otwarcie zapraszamy na kameralne i bardzo nowatorskie Rodzinne Warsztaty Szkutnicze.

Zapraszamy w weekend, 29 – 30 sierpnia 2020 r. od godz. 9.00 do 16.00, na całodzienne zajęcia, w trakcie których uczestnicy, pod okiem doświadczonego instruktora, zbudują swoje pierwsze, niewielkie łódki. Efekt swojej pracy zabieracie do domu.

Dla kogo?: Zapraszamy rodzinne zespoły (także z dziećmi) lub grupy znajomych – 2-3 osobowe, z przynajmniej jedną osobą dorosłą. Zapisy na warsztaty przyjmujemy do 21 sierpnia 2020 r. pod adresem szkutnik@wolawce.pl. Ilość osób ograniczona. W mailu prosimy o podanie następujących danych: imiona i nazwiska uczestników, wiek, miejsce zamieszkania.

Zgłaszający się, wysyłając na podany adres wiadomość e-mail zawierającą dane osobowe wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, w celu przeprowadzenia przez firmę Zagroda Wolawce Michał Poźniak rekrutacji na Rodzinne Warsztaty Szkutnicze – zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1). Podanie danych jest niezbędne do realizacji warsztatów, niepodanie danych osobowych uniemożliwia udział w warsztatach.

Koszt udziału zespołu w spotkaniu: 625 zł (pokrycie kosztów materiałów użytych do budowy łódek). Dane do płatności zostaną przekazane po zakwalifikowaniu na warsztaty.

W przypadku pytań – prosimy o kontakt: 504 932 131.

Zajęcia poprowadzi Jan Cudak. Nauczyciel, edukator, architekt, z zamiłowania stolarz. Od 5 lat buduje małe żaglówki.

07 lut

Jesteśmy w Sieci

Z wielką radością i dumą przekazujemy tę wiadomość: Zagroda Wolawce oficjalnie została zarejestrowana w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Tym samym jesteśmy pierwszym obiektem tego typu na terenie Powiatu Chełmskiego.

Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych jest prowadzona przez Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie. Sieć służy upowszechnieniu idei edukacji w gospodarstwie rolnym oraz promocji działalności gospodarstw edukacyjnych.

Celem działania sieci jest:

1. Podniesienie prestiżu zawodu rolnika i upowszechnienie  wiedzy na temat pochodzenia żywności,

2. Różnicowanie pozarolniczej działalności na obszarach wiejskich,

3. Zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi.

Do uczestnictwa w sieci może przystąpić obiekt spełniający warunki definicji „Zagrody edukacyjnej„.

https://www.zagroda-edukacyjna.pl/index.php?option=com_places&controller=places&task=details&id=294

19 sty

Ferie w Zagrodzie

Zima nam nie straszna. Odwiedzili nas uczestnicy ferii zimowych Chełmskiego TKKF. Dzieci na warsztatach aquaponicznych nauczyły się jak i dlaczego rośnie sałata oraz co to jest ekosystem i równowaga w przyrodzie. Na warsztatach rękodzieła tworzyły własne torby na zakupy. A po ciężkiej pracy na uczestników czekało ognisko, kiełbaski i nasze kozuchy. Zdjęcia: ChTKKF.

02 lis

Torby dla schroniska – akcja charytatywna

W sobotę, 26 października 2019 r., wraz z grupą wolontariuszy pomalowaliśmy kilkadziesiąt bawełnianych toreb na zakupy. Każda praca to oryginalne dzieło sztuki. Wszystkie torby zostaną przekazane do Chełmskiego Schroniska dla Zwierząt. Będzie je można zakupić na aukcjach i bazarkach organizowanych przez Schronisko.

09 wrz

Jesień w Zagrodzie

Lato za nami. Wrzesień oznacza powrót do szkoły i szkolnych obowiązków. Ale zanim jesień rozgości się na dobre, warto wykorzystać ostatnie pogodne dni i wybrać się na pierwszą w roku szkolnym wycieczkę do naszej Zagrody. Zapraszamy do udziału w warsztatach, które wpisują się w podstawę programową. Poza tym wspólny czas można wykorzystać na integrację grupy, poznanie się i przywitanie nowego roku szkolnego. Zapraszamy do kontaktu nauczycieli i opiekunów. Chętnie zaproponujemy program dostosowany do Waszych potrzeb i oczekiwań.

12 sie

Goście w Zagrodzie

W lipcu i sierpniu gościliśmy grupy z chełmskich szkół i przedszkoli. W Zagrodzie nasi goście brali udział w warsztatach, grach i zabawach. We wszystkich aktywnościach towarzyszyła nam nasza Kozia Czwórka i gość specjalny – Stach Wróblewski.

29 cze

Piec chlebowy

I jest. Zbudowany własnymi rękami. Piec, w którym można piec nie tylko pizzę, ale przede wszystkim tradycyjne podpłomyki. A w przyszłości nawet chleb.
21 mar

Nowe zabawki!

Testujemy wyposażenie laboratorium System akwaponiczny wymaga badania wody i utrzymywania odpowiednich parametrów. Od razu przypomniały nam się lekcje chemii w szkole. Tylko nasze nie były takie fajne:)